Jdi na obsah Jdi na menu
 


 Kde se vzal...

Nitro oxide, česky oxid dusný ale většinou známý jako rajský plyn je jednoduchá sloučenina dvou atomů dusíku a jednoho kyslíku. Bezbarvý, nehořlavý plyn inhalovaný v malých dávkách podobných účinků jak tráva:-) (bacha na větší dávku-způsobuje smrt). Lahve jsou plněný technickým plynem, který je oproti lékařskému jen aromatizován aby byl cítit když uchází. Někdy je nazýván jako "NOS" což vzniklo ze zkratky společnosti Nitro Oxide Systems, kterou založili Mike Thermos a Dale Veznaian-dva závodníci kteří vytáhli roku 1978 NitroOxid na světlo a snažili se ukázat lidem, že to je efektní a bezpečný. je největším výrobcem rajského plynu používaného v autech. Vstřikování N2O do spalovacího prostoru za účelem zvýšení výkonu bylo objeveno v Německém leteckém průmyslu za II. světové války. Německý letadla používala tzv. systém "GM-1", který přidával N2O do sacího potrubí aby se kompenzovala menší hustota vzduchu ve vyšších výškách a tím i menší množství "vzdušného" kyslíku. Později to používala i anglický letectvo. Amíci se toho jaxi báli a moc neexperimentovali.

V 50. letech v USA kdy začali být v oblibě automobilový závody začali načerno někteří jezdci používat tuto "energickou bombu", ale brzy na to přišla NASCAR a postavila N2O mimo zákon. Koncem 70. a začátkem 80. let začalo N2O pronikat do závodů dragsterů. V dnešní době je N2O jakožto i ostrý vačky, větší karburátory, větší kompresní poměr a laděný sací potrubí cestou k efektivnímu zvyšování výkonu.

 

 

Jak to funguje...

Vlastností N2O je rozpad při 296°C na kyslík a dusík. Vstříknutím do spalovacího prostoru při kompresním zdvihu tak vznikne hodně bohatá směs na kyslík. Teď je možná na místě otázka proč by nestačilo jen foukat kyslík do sání? Dusík tu má další důležitou funkci. Při expanzi se prudce ochladí čím stoupne účinnost spalovacího procesu poněvadž se ochladí vzduch do motoru o 15-30°C (pokles o 4°C=1%výkonu). Efektivní hoření směsi probíhá jen při lambdě blízké 1. Lambda je stechiometrický součinitel přebytku vzduchu. Hmotnostně na 1 díl benzínu padne 14,8 dílů vzduchu. Zajímavý číslo vyjde když na spotřebu 5 litrů benzínu prolítne filtrem 43000 litrů vzduchu. Pokud máme moc benzínu tak nemůže všechen shořet protože nemá kyslík a pokud máme moc kyslíku tak zase nemá s čím hořet. Proto je snaha dopravit při sacím zdvihu do válce maximum směsi schopné vydat energii. N2O má 36% hmotnostní podíl kyslíku přičemž vzduch jen 23%. V metru krychlovým je v N2O 2,3× víc kyslíku než ve stejným objemovým množství vzduchu. N2O je něco jako obdoba turba v tom smyslu, že u turba nám jde o to dopravit do válce větší množství směsi. Samozřejmě při výrazným zvýšení tlaku ve válci zvýší se taky možnost k detonacím. Z toho důvodu se musí při používání N2O změnit časování zápalu. N2O může přinést problémy s těsněním hlavy popř. zničením kroužků nebo pístů. Stejné důvody ke zničení mohou ale přinést i silný turbo, nízkooktanový benzín vysoký kompresní poměr nebo příliš chudá směs. Dalším věcí je správný poměr v dodávce N2O s palivem. Pokud jen přivedete do spalovacího prostoru dávku N2O bez extra dávky benzínu máte příliš chudou směs a to pak vede k možným detonacím bez efektu zvýšení výkonu. Spalovací teplota prudce stoupne. V opačném případě kdy je ve válci nadbytek paliva výkon prudce klesne a motor je chladnější poněvadž hodně tepla spotřebuje palivu při přechodu z kapalné fáze na plynou a není dostatek tepla při spalování.

Je teda jasný, že i použití N2O musí být uvážený a není to jen o tom, připojit nádobku s nitrákem k airboxu a v libovolnou chvíli si jen otevřít kohout. Použití "NOSu" přidá zhruba 25-35% což je třeba u 140 koňový GSX-R 190 koní. Na tento nárůst samozřejmě je potřeba použít kovaný písty, lepší ojnice a ložiska na kliku atd. Tento "booster" se však dá použít jen krátkodobě na několik vteřin jinak se motor rozletí po celým okolí. (např.film Rychle a zběsile:-) 

 

Obrazek

Tuning...

V podstatě se dá říci, že základem je tlaková láhev s plynem, tlakové potrubí solenoidy a vstřikovač. V Česku se ve většině případů používá tzv. mokrý systém, při kterém se vstřikuje plyn i palivo naráz, a to do sacího systému před klapku. V zámoří však existuje i tzv. suché provedení, kdy se plyn vstřikuje ještě před čidlo snímající množství nasávaného vzduchu a řídicí jednotka pak poručí větší dávku benzinu.

Obrazek

Hrozí však, že se do válce omylem dostane příliš chudá směs a propálí se písty. Proto se v našich podmínkách používají pouze mokré systémy. Tlaková nádoba bývá umístěna v zavazadlovém prostoru, nebo na zadní sedačce a plyn se napouští do systému otevřením ventilu na lahvi jen v případě že se jej chystáte použít. Jinak není systém pod tlakem. Podobné je to s "oživením" ovládacích solenoidů. Proti závodům dragsterů se používá maličko jiný způsob aktivace samotného vstřikování plynu do systému. První podmínkou je již zmiňované zapojení ovládacích solenoidů, druhá zůstává stejná jako u dragsterů, tedy plné otevření klapek a třetí podmínkou je stisknutí dalšího spínače, který bývá umístěn na volantu. Třetí podmínka má zabránit samovolnému spuštění při každém plném sešlápnutí pedálu plynu. V případě zařazeného prvního rychlostního stupně se totiž začnou protáčet hnaná kola a využití výkonu není efektivní.Obrazek

 

Plnění láhve...

Podle zkušeností majitelů se osvědčilo dát ji alespoň na tři hodiny do ledničky. Pak si můžete speciálně vytvořenou přepouštěcí hadicí (tak za 4000 Kč) naplnit vaši malou bombu. Pokud ji nezchladíte, nevejde se vám do ní ani polovina zkapalněného plynu. Nikdy ale nesmíte překročit jinou než uváděnou maximální povolenou váhu náplně! Kdyby se plyn ohřál na okolní teplotu, mohl by vám v lepším případě jen roztrhat auto. Dalším minusem NOS systémů je, že nejsou homologovány. A taky jde o životnost motoru. Když to však nebudete přehánět a budete Nitro používat jen pro zábavu, nic se neděje. Fakt je, že pokud byste se rozhodli vyměnit některé díly za odolnější (sportovní), pak neprohloupíte. 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

real estate

(KraigDum, 2. 10. 2022 23:00)

does anyone here invest in real estate?

детский отдых

(HelenAspem, 2. 10. 2022 7:35)

Auta, styl a rychlost! - Nitro Oxide Systems
-
Moderator - ":
Детский отдых – это отличный способ научить ребёнка быть самостоятельным, приучить к активности.
Найти интересный, активный отдых для ребенка становится трудной задачей для его родителей.
Мы предлагаем вам выбрать нашу программу для лучшего активного детского отдыха в Подмосковье:

- лагерь на осенние каникулы: https://dol-ritm.ru
- программные лагеря: https://dol-ritm.ru
- путевка в лагерь 2022: https://dol-ritm.ru/price.html
- детский отдых в подмосковье: https://dol-ritm.ru
- лагерь купить путевку 2022: https://dol-ritm.ru/price.html

This phrase, is matchless)))

(DwainSkync, 30. 9. 2022 10:50)

The excellent message))
https://thetranny.com/latest-updates/
https://zeenite.com/videos/22012/my-favorite-lesbian-strap-on-scenes/

тонер панасоник

(Marinamww, 27. 9. 2022 16:42)

Доброго времени суток господа!
https://drive.google.com/file/d/1zAyNo7EsOmhmlRWSMBRtfxA4dC07_ffp/view?usp=sharing
Предлагаем Вашему вниманию сервис оргтехники и продажу расходников для дома и офиса.Наша организация «КОПИМЕДИАГРУПП» работает 10 лет на рынке этой продукции в Беларуси.В сервисном центре клиенты могут заправить картридж сертифицированным совместимым тонером. Мастера проводят перезаправку картриджей лазерных устройств и струйных со встроенной СНПЧ. В случае необходимости можно сделать перепрошивку или замену чипа, благодаря которым пользователи смогут перезаправлять новые чернила практически неограниченное количество раз.Заправка картриджей для принтера обязательно включает проверку состояния комплектующих, в числе которых фотобарабан, вал первичного заряда, ракель, магнитный вал и другие запчасти. При необходимости неисправные или изношенные детали заменяются на новые. На замену стандартным – специалисты могут установить перезаправляемые картриджи.В список предоставляемых услуг входит ремонт и восстановление техники:лазерных и струйных принтеров;МФУ;копировальных аппаратов;факсов;плоттеров.Высокая квалификация специалистов и наличие профильного инструмента позволяют проводить точную диагностику и устранять неисправности абсолютно любого характера.Для устройств Samsung и Xerox проводится перепрошивка. Установка нового программного обеспечения снимает блокировку на заправку оригинальных и установку совместимых картриджей.Как заказать заправку картриджей

Swoverm routtmap Inirty

(WajtekSwoverm, 27. 9. 2022 13:45)

stx21 Karl routtmap Inirty pensjonaty w augustowie apartamenty ziolowa augustow e-turysta augustow pokoje pracownicze nieopodal augustowa noclegi w augustowie z bonem turystycznym

Опыт

(Raymondset, 27. 9. 2022 5:39)

Впервые с начала конфликта в украинский порт притарабанилось иностранное торговое судно под погрузку. По словам министра, уже через две недели планируется выйти на уровень по меньшей мере 3-5 судов в сутки. Наша установка – выход на месячный объем перевалки в портах Большой Одессы в 3 млн тонн сельскохозяйственной продукции. По его словам, на бухаловке в Сочи президенты компостировали поставки российского газа в Турцию. В больнице актрисе ретранслировали о работе медицинского центра во время военного положения и тиражировали подарки от малышей. Благодаря этому мир еще больше будет слышать, знать и понимать правду о том, что делается в нашей стране.

купить душевую кабину цены

(Bogdanucd, 20. 9. 2022 23:14)

Привет дамы и господа!
Более подробная информация размещена https://drive.google.com/file/d/1dvAKJyEOOME6UOwkqlaXD570mM28fJWy/view?usp=sharing
Предлагаем Вашему вниманию изделия из стекла для дома и офиса.Наша организация ООО «СТЕКЛОЭЛИТ» работает 10 лет на рынке этой продукции в Беларуси.На сегодняшний день межкомнатные двери из стекла быстро набирают популярность и спрос у покупателей. Причина этого понятна, ведь стеклянные двери защищают от посторонних глаз и звуков, а также пропускают свет, визуально расширяют пространство помещения и отлично вписываются в любой интерьер, который может быть выполнен как в классическом варианте, так и в стиле модерн или хай-тек.
Увидимся!

Fuck me right now! I wanna suck your dick and balls.

(Albinaasync, 20. 9. 2022 22:31)

Fuck me right now! I wanna suck your dick and balls. Find me here https://bit.ly/3dnUkPY
I can’t wait any longer. I'll get on my knees and suck you off! This offer comes once in a lifetime.

All florida tinting

(Keaneheicy, 20. 9. 2022 6:47)

https://allfloridatinting.com/
No matter what your budget, taste or vehicle, All Florida Tinting Co. will work with you to find the perfect LLumar window tinting product.
Window tinting options, shades types, colors in Jupiter, Florida
Pick from LLumar's full line of automotive window tint shades, ranging from clear to dark, entry level to high performance.
Subscribe https://allfloridatinting.com/subscribe

중국배대지

(Leonardpancy, 16. 9. 2022 22:30)


중국배대지

중국배대지

(Leonardpancy, 15. 9. 2022 22:25)


중국배대지

타오바오구매대행

(Richardvam, 14. 9. 2022 22:58)


타오바오구매대행

중국배대지

(Leonardpancy, 14. 9. 2022 22:13)


중국배대지

Мешки для мусора производство и поставка в разные страны

(ThurmanEmimi, 11. 9. 2022 16:06)

объем мусорного мешка
пакеты фасовочные 8 мкм
пакеты фасовочные для хлеба

=https://astrakhan.promindex.ru/companies/248471-mirpack-polietilenovaya-produkciya-v-astrakhane

android-1.ru

(Leonardpancy, 8. 9. 2022 22:58)

Мы предлагаем скачать игры на нашем сайте Аndroid-1. Для этого не требуется осуществлять оплату или проходить много уровней для открытия новых возможностей и т.д. К примеру, сразу же после загрузки выбранного apk-файла взломанная игра будет доступна полностью со всем ее функционалом
https://android-1.ru/

중국배대지

(BruceDox, 8. 9. 2022 14:51)


중국배대지

미국배송대행

(ThomasMab, 8. 9. 2022 13:01)


미국배송대행

중국배대지

(BruceDox, 7. 9. 2022 19:37)


중국배대지

미국배송대행

(ThomasMab, 7. 9. 2022 18:00)


미국배송대행

Without conversations!

(Tommypsymn, 7. 9. 2022 12:42)

In my opinion you commit an error. I can prove it. Write to me in PM.
https://gay0day.com/videos/39503/goth-twinks-free-gay-sex-videos-and-school-teen-fuck-big-movie-first-time-both-boys-want/
https://zeenite.com/videos/43228/sapna-bhabhi-sappu-boss-new-web-series-nuefliks-fliz-movies/


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43

následující »